Cena popularności – kupno lajków

Jak wiadomo w dzisiejszych czasach social media mają wielkie znaczenie. Wśród młodzieży popularność na facebooku czy instagramie stała się sprawą honoru. Dzieciaki są w stanie zrobić wiele dla kilku lajków. Nieraz nawet przez głupie zachowanie są w stanie doprowadzić do sytuacji zagrożenia życia swojego lub przyjaciół, czasami nawet większej ilości osób. Nieraz także do social mediów wyciekały zdjęcia, które nigdy nie powinny się tam znaleźć. Jednak czego się nie robi, żeby zaimponować „przyjaciołom”. Przyjaciołom w cudzysłowie, bo większość ludzi, którzy figurują jako przyjaciele czy znajomi danej osoby, wcale nimi nie są. Są oni dodawani tylko po to aby móc zdobywać więcej lików. W końcu im więcej znajomych tym więcej lików.
	like kupno

Pewnie dla tego coraz więcej młodych osób decyduje się na kupno lajków. Wystarczy wpisać w przeglądarkę hasło: „like kupno” i od razu wyskoczą setki ofert, mówiących o sprzedaży oraz kupowaniu lajków, większość postów i ogłoszeń będzie jednak brzmieć: „kupie lajki”. Jak widać na wszystkim w dzisiejszym świecie da się zarabiać. Nawet na klikaniu myszką jednego wirtualnego przycisku, jednakże zysk to zysk.

Kupowania lików przeważnie podejmuje się zdesperowana młodzież, która chce czymś zabłysnąć. Jak wiadomo w większości młodzież taka nie korzysta z własnych pieniędzy, bo takich nie posiada. Dlatego też rodzice powinni interesować się swoimi dziećmi w większym stopniu niż czynią to teraz. Nie chodzi to jednak też o to, aby kontrolować swoje dziecko. Nie popadajmy w skrajności. Chodzi o to, aby w pewnym stopniu kontrolować działania dziecka zarówno w rzeczywistym świecie, jak i tym wirtualnym. Świat wirtualny może być, przecież równie niebezpieczny co rzeczywistość. W internecie, przecież każdy jest anonimowy. Przynajmniej takie panuje przekonanie. Dlatego też warto czas od czasu zainteresować się tym co robią w sieci dzieci oraz młodzi dorośli. Czasami wystarczy szczera rozmowa na ten temat. Młodzież często ukrywa też swoje problemy dlatego też trzeba być czujnym. Warto także kontrolować w pewnym stopniu wydatki swojego dziecka, aby mieć pewność, że nie robi niczego nielegalnego lub nie kupuje lików.