Ciekawe informacje odnośnie kontroli dostępu.

Niegdyś chodząc do pracy nie byliśmy w takim stopniu bezpieczni, jak obecnie. Nie było kamer, kart dostępu, wszelkich weryfikacji drogą elektroniczną. Teraz technika mocno się rozwija co wykorzystują wszyscy we wszelkich dziedzinach. zarówno pracodawca w miejscu pracy pragnie żeby jego pracownicy czuli się bezpiecznie i zaopiekowani.

Pewną z takich nowinek technicznych jest kontrola dostępu prowadzona poprzez bramki obrotowe. Jak to funkcjonuje? Przeważnie w trakcie zatrudnienia zostaje wyrobiona karta z danymi pracownika (imię, nazwisko, fotografia). Karta może mieć jeden z dwóch rodzajów bezpieczeństwa – chip elektroniczny lub kod kreskowy, jaki reaguje podczas skanowania a wtedy bramki zostają otwierane. Powoli kody kreskowe zaprzestają być tak lubiane, jak chipy. Z jakiego powodu? Ponieważ, gdy często jest przeprowadzana kontrola dostępu poprzez takie bramki obrotowe to kod kreskowy zostaje po prostu starty.


Kontrola dostępuBy przedłużyć żywotność tego rodzaju kart można umieścić je w silikonowych bądź plastikowych pokrowców. Jest to dość słuszna metoda choć nie jest niezawodna – kod kreskowy i tak prędzej czy później zostanie przetarty, co może skutkować brakiem dostępu do miejsca zatrudnienia. Także człowiek, jaki jest zatrudniony kilka, kilkanaście lat po zniszczeniu tego rodzaju kodu raczej nie zostanie przepuszczony przez bramki obrotowe. A to z tej przyczyny, iż kontrola dostępu jest całkowicie zautomatyzowana i jedynie sporadycznie zdołamy spotkać jeszcze w dodatku ochroniarza.

Kontrola dostępu

Biorąc pod uwagę ilość dokonywanych przestępstw w miejscu zatrudnienia poprzez osoby niezatrudnione w danym zakładzie, ów rozwiązanie powoduje, że personel czuje się bezpieczniej. Rzecz jasna zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że nawet pomimo takich nowomodnych zabezpieczeń coś nam się może stać. Wobec tego jednak trzeba mieć oczy szeroko otwarte, a wszelkie podejrzenia na temat bezpieczeństwa natychmiast kierować do zarządcy. Solidny pracodawca nie zostawi sprawy biernej.