Co należało by wiedzieć na temat ramp mobilnych?

Wielu z nas chce przyspieszyć rozładunek transportu w tym celu zakupuje wózki widłowe, zatrudnia kolejnych pracowników. Jednak to nie zmieni dużo jeśli nasz budynek nie jest przystosowany do rozładunku dużych ciężarówek. Sam wózek przyspieszy prace tylko w tedy kiedy posiadamy wjazd z magazynu na ciężarówkę. Jeśli jej nie mamy możemy pomyśleć o remoncie i wstawieniu takiej. Co jednak w sytuacji gdzie nie mamy miejsca na takie dostosowanie budynku?

rampy mobilne

W takiej sytuacji możemy zainwestować w rampy mobile. Pozwolą one na wjazd wózkiem na pakę samochodu. Dzięki wielu modelom i możliwości dostosowania ramp do własnych potrzeb jest to rozwiązanie bardzo elastyczne. Dzięki niskim ceną w porównaniu do remontu również cenowo są bardzo konkurencyjne. Dzięki kołom możemy ustawić rampę w dowolnym miejscu i ściągać ładunek z osiemnastotonowych tirów na całym naszym placu lub po za nim. Ale czym są owe rampy mobilne?
Są to specjalnie dostosowane do dźwigania wózków razem z ładunkiem stalowe konstrukcje. Zawierają specjalnie powierzchnie najazdów dzięki którym unikniemy ześlizgnięcia się ładunku a odpowiedni kąt ułatwia wjeżdżanie i wchodzenie na samochód. Zazwyczaj koła ustawione się w takim miejscu aby równoważyć ciężar abyśmy mogli przemieszczać rampę ręcznie bez użycia dźwigów czy wózków. Na bokach znajdziemy wystające ponad najazdy zabezpieczenia przed przypadkowym spadnięciem wózka razem z naszym drogocennym towarem. Aby rampa mobilna pasowała do każdego modelu samochodu możemy regulować jej wysokość przy pomocy hydraulicznych lub mechanicznych przekładni.

Wiec czy warto inwestować w rampy mobilne? Oczywiście je tak, jeśli nie możemy sobie pozwolić z różnych przyczyn na rampę stałą na naszym magazynie. Przyspieszy ona rozładunek oraz zmniejszy koszty ponieważ tą sama prace będzie mogła wykonać mniejsza ilość pracowników.