Co zrobić po powodzi domu? Znamy odpowiedź na twoje pytanie!

Występujące na przestrzeni ostatnich lat powodzie, sprawiły, że coraz więcej osób zaczęło się interesować rozmaitymi zabezpieczeniami. Każdego roku ilość domów, które zostały zalane, rośnie. Dla wielu osób jest to tragedia, gdyż budynki te stanowią ich jedyny majątek. Przerażający obraz, często pokazywany jest w wiadomościach, gdy widzimy jak przybierająca fala powodziowa wdziera się na ulice, jak poziom wody się podnosi. Na całym świecie występują takie sytuacje, jak niektórzy twierdzą, wywołane przez postępujący efekt cieplarniany.

Z jednej strony tragedia wielu ludzi, jest z drugiej strony motorem napędowym w branży budowlanej. Za każdym razem, gdy zniszczenia dotykają jakiegoś regionu kraju, firmy budowlane, muszą doprowadzić to do porządku. Często stosowane są hydroizolacje w budownictwie, w budynkach które zostały dotknięte powodzią. Jednak zanim zaczyna się ich używać, to należy przygotować odpowiednio mury zalanego budynku. Najpierw, bardzo dokładnie, należy zbić cały namoczony tynk. Pozostawienie tynku na budynku, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, gdyż pozostawienie grozi powstaniem grzyba. Należy też bardzo dokładnie odkopać fundamenty, ułatwiając im wyschnięcie.

Wewnątrz budynków najczęściej stosowane są osuszacze. Biorąc pod uwagę stopień zalania i nasiąknięcia murów, należy zastosować je odpowiednio długo. Czasami jeden osuszacz nie wystarcza i trzeba wstawić kilka dodatkowych urządzeń.
	hydroizolacje w budownictwie

Po osuszeniu ścian należy je dokładnie zabezpieczyć środkami grzybobójczymi. Stosowane obecnie hydroizolacje w budownictwie również pomagają uchronić fundamenty i ściany budynku przed nasiąkaniem wodą.

Dobrze zabezpieczone fundamenty oraz ściany zalanego budynku, dopiero wtedy nadają się do ponownego otynkowania. Nałożenie zewnętrznych i wewnętrznych tynków, powinno być wykonane na odpowiednio przygotowane ściany.

Biorąc pod uwagę częstotliwość występowania powodzi w różnych regionach kraju, wiele firm powstało, lub wyspecjalizował się w wykonywaniu takich prac. Zawsze, niestety, gdzieś takie zdarzenia występują. Niekoniecznie wielkie powodzie, ale nawet lokalne podtopienia sprawiają, że wiele osób potrzebuje takich usług.