Dlaczego warto kupić samochód w innym kraju?

W dzisiejszych czasach bardzo wielu młodych ludzi wyjeżdża z Polski, licząc na lepsze warunki do życia. Niektórzy podejmują pracę sezonową, inni zostają tam na dłużej bądź nawet na zawsze. Będąc zagranicą, można też zrobić całkiem opłacalne zakupy. Często przedmiotem transakcji stają się samochody. Niekoniecznie trzeba wyjeżdżać, by kupić nowe auto z wybranego kraju – wiele polskich komisów, giełd i sprzedawców prywatnych oferuje samochody importowane z Kanady.

Co zyskuje się, kupując auto importowane z innego kraju? Przede wszystkim sporą oszczędność. W Polsce najtańsza jest żywność, natomiast inne produkty charakteryzują zaporowe ceny i to nie tylko w zestawieniu ich z przeciętnym wynagrodzeniem. O wiele bardziej opłaca się kupić samochód za granicą, co praktycznie zawsze wiąże się z uzyskaniem korzystnej ceny. Kilkadziesiąt procent zniżki brzmi świetnie, dlatego też zakup samochodu importowanego z Kanady lub innego państwa stał się obecnie jedną z dobrych praktyk. Oszczędność zależy od tego, jak dużą okazję uda się „upolować”. Jeśli ktoś nie ma wprawy w przeglądaniu ofert czy też licytowaniu się o korzystną cenę, może poprosić o pomoc specjalistów.
	samochody importowane z kanady

Na czym to polega? Specjaliści wykorzystują swoją najlepszą wiedzę, by wyszukać korzystne aukcje i przeprowadzić licytację. Możliwe jest uzyskanie zniżki w wysokości sięgającej 50% ceny auta. Trzeba wziąć też pod uwagę, że w ogromnej większości przypadków auto kupione w Kanadzie będzie sprawne i posłuży wiele lat – to nowoczesny pojazd, który znudził się poprzedniemu właścicielowi. Mało jest wozów, które nie nadają się od razu do jazdy i trzeba na przykład poddać je gruntownemu remontowi. Praktycznie wszystkie samochody importowane z Kanady wyglądają jak nowe i tak samo sprawują się na drodze. Oczywiście jeśli zakup został dokonany za granicą, sprowadzenie auta do Polski wymagać będzie realizacji licznych formalności. W tym również pomóc mogą odpowiednie firmy, dzięki którym samochód będzie w rękach właściciela w przeciągu miesiąca.