folia do oczka wodnego

Folia do oczka wodnego – podstawowe informacje

Kupiliśmy wymarzony domek. Domek w kompletnej głuszy, z daleka od wszystkiego głośnego. Wszędzie dookoła pięknie, zielono, lasy, świergot ptaków. Wszystko cudnie.

Rozejrzeliśmy się po naszej nowej działeczce i wspólnie stwierdziliśmy, że mamy tu prawie komplet najukochańszych dźwięków. Prawie. Brakowało szumu wody. Pomyśleliśmy, że super komponowałaby się nam jakaś niewielka fontanna. Zaczęliśmy więc przeglądać możliwe dostępne dla nas rozwiązania. Niektóre miały naprawdę piękne kształty. Nie chcieliśmy jednak zakłócać natury i naszą fontannę postanowiliśmy skomponować z oczkiem wodnym.

Oczywiście czekało nas w związku z tym dużo pracy, bo to przecież trzeba wykopać miejsce, potrzebna była folia do oczka, podłączenia i takie tam różne…Postanowiliśmy, że najbezpieczniej będzie zlecić te prace fachowcom. Można znaleźć całkiem sporo firm zajmujących się tym. Mieliśmy sporo czasu do rozpoczęcia prac i zrobiliśmy research w kwestiach technicznych. Naprawdę na wiele rzeczy trzeba było zwrócić baczną uwagę. Jedną z nich była właśnie folia do oczek wodnych. Powinna być możliwie trwała, odporna na zmienne warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne, przerastanie korzeni. Miejsce, w którym zaplanowaliśmy oczko jest bardzo nasłonecznione, więc musiała posiadać odporność na promienie UV.
folia do oczka wodnego
Specjaliści z firmy zajmującej się wykonaniem naszego oczka pomogli nam w doborze materiału. Bardzo zależało nam też, żeby nasza folia do oczka wodnego była możliwie jak najbardziej przyjazna dla środowiska, żeby nic z niej nie przenikało zarówno do gleby, jak i do wody.
Podzieliliśmy się naszymi wątpliwościami z ekipą i zostaliśmy zapewnieni, że z naszą folią możemy się czuć bezpiecznie.

Efekt końcowy oczka wodnego

Wszystko wyszło ślicznie. Oczko wodne jest duże, prawie staw. Brzegi obłożone są kamieniami różnych kolorów, wielkości i kształtów. Z czasem dokomponowaliśmy roślinność wodną oraz wokół brzegów, jest moja wymarzona fontanna, no i światła oczywiście.