meble

Funkcjonalne i estetyczne meble do kuchni

Kuchnia jest miejscem, w którym uwielbia przebywać większość domowników. Tutaj nie tylko przygotowujemy i spożywamy posiłki, ale również prowadzimy długie nocne rozmowy, pijemy poranną kawę z sąsiadką oraz zacieśniamy rodzinne więzi. W związku z tym kuchnia musi być urządzona w wygodny, a przy tym estetyczny sposób. Ważne, aby każdy czuł się w niej komfortowo, a gotowanie oraz sprzątanie szło sprawnie i szybko.

Wybór kuchennego umeblowania nie należy do najłatwiejszych zadań.

Na rynku znajdziemy mnóstwo przeróżnych modeli szafek, stołów i krzeseł, jednak wiele z nich jest słabej jakości, a przecież tego typu wyposażenie powinno być inwestycją na lata. W większości miast w naszym kraju znajdziemy miejsca, gdzie są dostępne meble kuchenne kielce również nie odbiegają od tego modelu. W sklepach, na targowiskach lub bezpośrednio u profesjonalnych stolarzy możemy wybierać wśród produktów drewnianych, szafek z płyt MDF lub z innych płyt drewnopochodnych.

meble
Najbardziej trwałe, a przy tym gustowne są meble kuchenne z drewna. Producenci oferują ciekawe modele z frontami matowymi lub na wysoki połysk, dodatkowo zdobione szklanymi szybkami. Ostatnio dużą popularność zdobywają meble z akrylowymi drzwiczkami. Gruba warstwa akrylu, położona na płycie meblowej lub na drewnie sprawia, że szafki wyglądają, jak te w wersji na wysoki połysk lub foliowane. Jednak akryl sprawia, że są dużo bardziej odporne, np. na zarysowania, oraz łatwe w utrzymaniu czystości.
Producenci mebli kuchennych umożliwiają aranżację pomieszczeń niemal w każdym kolorze oraz w przeróżnych stylach. Miłośnicy stylu skandynawskiego bez problemu znajdą białe, szare lub jasnobłękitne zestawy z drewnianymi blatami. Sielski klimat babcinej kuchni wprowadzą meble utrzymane w konwencji rustykalnej. Natomiast fanów licznych przeszkleń, frontów z fazkami i uskokami oraz dużej ilości szafek, szufladek i przegródek z pewnością zainteresują meble, zachowujące stylistykę angielską. Do każdej szafki możemy dobrać, interesujące nas uchwyty.