Jedne z najbardziej wartościowych owoców

Borówka amerykańska to jagoda, jaka bywa chętnie pielęgnowana od pewnego już okresu w naszych warunkach. Oprócz tego – jak wskazują informacje – Rzeczpospolita jest 3. państwem na świecie oraz 1. w Europie eksportującym owoce tej jakże wartościowej pod niezliczonymi względami jagody. Otóż borówka amerykańska cechuje się wspaniałymi walorami smakowymi, lecz także przemawiają za nią pozytywy lecznicze. Jest ona przede wszystkim obfitym źródłem witaminy C, posiada również niemało witamin z grupy B (B1, B2, B3, B6, kwas foliowy), witaminy A i E, jest zasobna w polifenole a także pektyny, innymi słowy typ błonnika żywnościowego, jaki rozcieńcza się w H2O.

To jeszcze nie całość, bo w tych jagodach można znaleźć dodatkowo: Se, Zn, Cu, K, F, Mg, Na, Fe i Ca.
Oraz jeszcze jedno: nie jest kaloryczna. Tak więc jedzmy borówki, tak długo jak posiadamy je do kupienia, bo to wyłącznie zdrowie.

Jeżeli ktoś posiada działkę albo ogród, będzie mógł zaopatrzyć się w sadzonki borowki amerykanskiej i zacząć jej hodowlę. Sadzonki borowki amerykańskiej osiągalne bywają właściwie w każdym centrum rolniczym. Da się je uprawiać przez pełny sezon, ale najlepiej robić to wiosną i w jesieni. Nawiasem mówiąc, w podobny sposób robi się z każdymi roślinami. Komfortowo też będzie złożyć zamówienie na borówkowe sadzonki przez internet. W internecie znajdziemy multum ofert w tym charakterze. Wystarczy więc w daną wyszukiwarkę online wpisać zapytanie: borówka amerykańska sadzonki, a już po sekundzie przed naszymi oczyma przedstawi się masa stron proponujących najczęściej 2-3-letnie sadzonki, które już w nadchodzącym sezonie winny wydać plon.

sadzonki borowki amerykanskiej


Planując hodowlę borówki, powinno się spełnić parę zasad, aby swoje działania nie poszły na marne. Sadzonka powinna zostać wsadzona na nastawieniu słonecznym i odgrodzonym od wiatrów. Powinno się także przyszykować dla niej adekwatnie zakwaszone, przepuszczające oraz bogate w substancje pokarmowe podłoże.

Jesień za pasem, toteż korzystajmy z ofert w rodzaju: borówka amerykańska sadzonki czy sadzonki borowki amerykanskiej oraz urządzajmy prywatne hodowle.