{Joga hormonalna to nie jedynie trening fizyczny.| Joga hormonalna działa na \\

Nowoczesne społeczeństwo zdaje się posiadać większą świadomość co do tematu naszego zdrowia. Obywatele na ogół zdają sobie sprawę, iż podobnie ważny jak np. dobrana dieta, jest ruch. Sport dzisiaj zajął wysokie położenie w hierarchii społecznych przyjemności, a zarazem koniecznych obowiązków do uskutecznienia w ciągu dnia. Wielość przeróżnych dziedzin oraz pomysłów gimnastycznych gwarantuje wyłonienie przez każdą jednostkę układu ćwiczeń dobrego właśnie dla niej. Sposobność wymieniania się doświadczeniami na tego rodzaju temat pomiędzy entuzjastami konkretnej dyscypliny, chociażby poprzez opiniowanie w mediach społecznościowych, poważnie tutaj upraszcza. Następującym krokiem jest w tej chwili odszukanie grupy ćwiczeniowej albo – zależnie od zainteresowań – indywidualnego cyklu zajęć tudzież rozpoczęcie uczęszczania na seanse. Jeśli metoda uprawiania gimnastyki zadowoli oczekiwania, występuje zwykle okres intensywnych ćwiczeń.

 joga hormonalna


Ciekawą myślą okazuje się być joga hormonalna. To coś dużo więcej niźli tylko trening – ma ona zalety lecznicze. Wskutek niej jest dozwolone ponownie uruchomić pracę żeńskich hormonów. Polega na wewnętrznym masażu, intensywnych technikach oddechowych, i również skierowaniu energii życiowej na narządy odpowiadające za produkcję hormonów. Rozwija kondycję, leczy sprawnie wiele dotkliwych, kłopotliwych wręcz dolegliwości. Ćwiczenia wchodzące w skład tego typu jogi wpływają wprost na jajniki, tarczycę, przysadkę, nadnercza.

Ten sposób gimnastykowania się polecany jest niewiastom rozpoczynającym okres menopauzy i przekwitanie, mającym kłopoty z rozrodczością, dotkniętym zaburzeniami hormonalnymi (np. zespołem policystycznych jajników, zaburzeniami cyklu menstruacyjnego, silnym PMSem).

Wstępnie niezbędne są szczegółowe konsultacje z terapeutką, która dobierze do każdego kłopotu pasujące pozycje.