koty brytyjskie Warszawa

Koty brytyjskie Warszawa

Potocznie kot Arystokrata, Brytyjczyk – a mianowicie kot brytyjski.

Największy kot krótkowłosy, jeden z najstarszych kotów świata. Jego początki sięgają czasów starożytnego Egiptu.

Bardzo dobry łowca- o czym świadczy jego dawne pochodzenie.

Wyglądem przypomina „żywego misia”, ze względu na bardzo gęstą sierść. Występują w wielu odmianach, każda z nich ma inny kolor umaszczenia. Charakteryzuje się dużą, okrągłą głową, muskularną budową oraz dużymi okrągłymi oczami. Ze względu na charakterystyczny wygląd jego wizerunek jest często wykorzystywany w kreskówkach, filmach, reklamach a nawet memach, m.in. w marce „Whiskas”, czy powieści Lewis Carroll- „Alicja w krainie czarów” jako „ Kot Cheshire”.

Jest bardzo przyjaznym, towarzyskim, nie mającym problemów z kontaktem z innymi zwierzętami czy dziećmi stworzeniem, zarazem jest zrównoważony, sam okazuje ile pieszczot czy zabaw potrzebuje. Jest kotem o bardzo silnym charakterze z niezwykłą inteligencją.

Żyją dość długo 15-20 lat, jednak przed wyborem kota tej rasy, warto poznać jego historię, pochodzenie rodziców, zdarza się, że są obciążone chorobą genetyczną serca- kardiomiopatią przerostową. Ze względu na specyficzną krótką budowę pyszczka często chorują na niedrożność kanalików nosowo-łzowych – mimo to jest to rasa dość odporna na choroby.
Nasza hodowla Koty Brytyjskie Warszawa gwarantuje kotki bez żadnych wad genetycznych, wszystkie są na bieżąco badane.
Jego pielęgnacja nie jest zbyt skomplikowana, polega przede wszystkim na regularnym wyczesywaniu sierści.
Jest to idealny kot dla rodziny z dziećmi, osób samotnych czy starszych. Spokojny, a zarazem lubiący zabawę lubiący przebywać z ludźmi. Przywiązuje się do opiekunów. Znakomicie odnajduje się w każdych warunkach. Rasa od wielu lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Sami się przekonajcie! Zapraszamy ! Hodowla kotów brytyjskich Warszawa.

koty brytyjskie Warszawa
koty brytyjskie Warszawa