Miernik trzeźwości

Przedmiot przeznaczony do testowania trzeźwości- to zwyczajna elektryczne urządzenie (niekiedy używane są chemiczne) mające na celu oznaczanie ilościowej (liczbowej) obecności alkoholu w znajdującym się w naszych płucach powietrzu, który jest komplementarny z zawartością alkoholu we krwi. Najczęściej nazwa potoczna takiego urządzenia to tzw. alkomat. Urządzenia tego typu są nieodzownym elementem policjanta w służbie drogowej oraz pracownika służby bhp badającego pracowników różnych instytucji państwowych lub cywilnych.
	alkomaty warszawa

Jeżeli masz wątpliwość czy po ostatniej imprezie lub spotkaniu rodzinnym, przy średnio przespanej nocy w twoim organizmie nadal znajduje się alkohol, możesz to łatwo sprawdzić, ale uprzednio warto zaopatrzyć się w solidny przyrząd do tego celu. Alkomaty Warszawa– w tym mieście nie brakuje samochodów, a im więcej kierowców tym większe prawdopodobieństwo na kontrolę drogową. Nic prostszego ”przezorny zawsze ubezpieczony”. Każdy kierowca niestroniący w życiu od alkoholu powinien zaopatrzyć się w alkomat dobrej marki. Wraz ze wzrostem stężenia alkoholu we krwi nasze postrzeganie rzeczywistości staje się coraz mniej realistyczne. Przy stężeniu już tylko 0,3 promila mamy do czynienia z rozproszoną uwagą, a to już znacząco może wpłynąć na bezpieczeństwo drogowe. 0,8 promila- to fatalna koordynacja ruchowo- wzrokowa, nadpobudliwość, obniżony krytycyzm. Z kolei 1,5 promila wiąże się z poważnym upośledzeniem tj. zaburzenia równowagi, pogorszona logika, opóźnienie czasu reakcji, agresja i brawura. Obecnie na rynku mamy mnóstwo różnego rodzaju alkomatów.

Nie trzeba jednak dużych środków finansowych, aby zaopatrzyć się w podstawowy gadżet tego typu. Alkomaty są potrzebne nie tylko zwykłemu kierowcy. Korzystają z niego także różne instytucje. Pomiar można realizować samodzielnie zawsze wtedy gdzie nie jesteśmy pewni, że możemy wsiąść za kierownicę. Najczęstsze zastosowanie ma sensor elektroniczny, jest on najprostszym rozwiązaniem. Nie jest on jednak zbyt dokładny, ponieważ posiada on sensor wrażliwy nie tylko na alkohol ale również na nikotynę. Warto więc przed kupnem zwrócić uwagę na pewne szczegóły, które mogą okazać się kluczowe.