Mocowanie balustrady szklanej, jaki sposób wybrać?

Pragniesz mieć niezwykłą aranżację wnętrza, chcesz upiększyć schody. Najmodniejszym trendem obecnie są balustrady szklane Warszawa.Przy odpowiednim doborze balustrady należy zwrócić uwagę na to jak chcemy ją zamontować. A może chcesz by nie było śladów montażu?

Balustrady całoszklane,

W tym przypadku, balustrada całkowicie jest wykonana ze szkła i nie posiada innych elementów w swojej konstrukcji, dlatego też szkło zastosowane w przypadku tego typu musi być koniecznie bardziej wytrzymałe. Balustrada całoszklana jest przymocowana za pomocą specjalnych łączników liniowych bądź punktowych z reguły do schodów, albo do stropu. W przypadku mocowania punktowego najczęściej stosuje się gotowe okucia systemowe, gdzie nawierca się odpowiednie otwory w szkle. Otwory te mogą być z reguły albo cylindryczne, albo stożkowe, to oczywiście zależy od zastosowanych śrub. Między szkłem a właściwą nakrętką, z kolei umieszcza się uszczelki. Rotule, czyli mocowania dopasowywane do grubości szkła. Z uwagi na to, iż szkło musi być ustawione w pionie (utrudnieniem jest, że grubego szkła nie można wygiąć jak plastik), a z kolei podłoże rzadko zdarza się idealnie proste, wówczas przy zastosowaniu punktowego mocowania, szkło powinno być odstawione kilka milimetrów od płaszczyzny, aby można je było dokładnie wypoziomować.
	balustrady szklane warszawa

Balustrady z szybą w szynie

W tym przypadku, tafla szkła ustawiana jest w odpowiedniej listwie, tak zwanej szynie, która jest przymocowana bardzo stabilnie do podłoża. Montaż tego typu nazywany jest też sposobem liniowym. Listwa, szyna, na której mocowane jest szkło, może być przytwierdzona do całej konstrukcji albo od boku, albo od góry. Całą konstrukcję się przykręca lub spawa. Jeśli ktoś chce kompletnie niewidoczne umocowanie, wówczas szynę można schować w warstwach podłogowych, jednak wtedy wysokość szkła musi być odpowiednio dopasowana do wysokości listwy.Jeśli montaż balustrady w tym zastosowaniu odbywa się na zewnątrz, to koniecznie należy szynie zapewnić odpowiednie odwodnienie.