Nauka programowania przez zabawę

Wybór zajęć dodatkowych dla naszego dziecka nie jest prostym zadaniem. Bogata oferta edukacyjna bynajmniej tego nie ułatwia.
Najpopularniejszą kategorię stanowią od lat języki obce, a wśród nich, język angielski. Jeśli jednak nasze dziecko nie ma widocznych zadatków na poliglotę, do dyspozycji mamy różnego rodzaju zajęcia sportowe, taniec czy grę na instrumentach.

Młody człowiek może jednak nie wykazywać żadnego zainteresowania tymi popularnymi zajęciami. Co wtedy wybrać? I co ważniejsze- czym go zainteresować? Jak zrobić to na tyle skutecznie, by rozbudzić w nim pasję do tego nowego zajęcia?
Z pomocą przychodzi nam nauka programowania dla dzieci. Ze względu na liczne korzyści wynikające z uczestnictwa w takich zajęciach, należą one do jednym z popularniejszych rodzajów zajęć dla najmłodszych.

Poza wyzwalaniem naturalnych pokładów kreatywności drzemiących w dziecku a także wykorzystywaniem jego naturalnej skłonności do szukania niestandardowych rozwiązań, programowanie dla dzieci daje o wiele więcej i w znacznie dłuższej perspektywie.
Mowa tutaj o wpisaniu się w potrzeby cyfrowej rzeczywistości i wynikającej z tego faktu bezwzględnej konieczności posiadania podstawowych umiejętności programowania, potrzebnych na przeobrażającym się rynku pracy.

Posyłając nasze dzieci na zajęcia z programowania, nie warto zaprzątać im głowy tymi ambitnymi celami. Wystarczy tylko pokazać im, że nauka przez zabawę jest możliwa. Pomocne okażą się zajęcia wykorzystujące popularne wśród dzieci gry komputerowe, zwłaszcza zaś takie, których założeniem jest konstruowanie świata gry od podstaw. Mowa tutaj o kultowej grze, jaką od lat jest Minecraft.

Nauka programowania z minecraftem będzie doskonałym sposobem na „przemycenie” dzieciom podstaw programowania, zachowując przy tym przystępny sposób przykazywania wiedzy. Dodatkowo, wykazując zainteresowanie popularnym wśród dzieci i młodzieży światem gry Minecraft, pokażemy, że możemy być „fajnymi” rodzicami, rozumiejącymi potrzeby swoich pociech.