O plastikach słów kilka

Co jakis czas słyszy się o wyciekach bądź również o nielegalnym handlu bazami danych personalnych zawierających te informacje jak numer dowodu osobistego, PESEL lub imiona rodziców. Jednostki niepowołane mogą użyć tego rodzaju danych, by bez problemu zaciągnąć w naszym imieniu pożyczkę w banku. Na skutek tego ostatnimi laty obserwujemy coraz to większe zaostrzenie strategii dotyczącej ochrony informacji osobowych kontrahentów indywidualnych. Nawet najmniejsze korporacje mają obowiązek zgłaszać swe zbiory danych do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, a takie najogromniejsze mają wielostronicowe dokumenty wewnętrzne dotyczące rozporządzania oraz dostępu do specjalnych danych personalnych swych klientów.

Karty magnetyczne

Identyfikatory plastikowe

W korporacjach, pracownikom wydaje się karty magnetyczne, tak aby jednostki naoczne lub nieupoważnione nie miały dostępu na obszar zakładu pracy. Dopuszcza to także na zachowanie dokładnych informacji na temat tego, kto i kiedy wchodził na okręg korporacji, co zdoła się okazać pomocne, w sytuacji jeśliby próby ukradzenia danych miał podjąć się pracownik. Osoby przebywające w spółce dostają również identyfikatory lub karty plastikowe z fotografią, które bezwarunkowo muszą nosić przy sobie cały czas. Karty plastikowe te są z reguły laminowane, ażeby uniknąć podejrzeń o ich podrobienie i również potwierdzane przez ochronę przy każdym opuszczeniu i wstąpieniu z firmy.

Karty plastikowe

Karty magnetyczne

Wielce znaczącym czynnikiem pozwalającym na ochronę danych jest zarówno obowiązująca taktyka comiesięcznej zmiany haseł na komputerach, przez które jest dostęp do danych osobowych. Nie zezwala to postaciom naocznym na wykradzenie naszego hasła, nieprzerwanie jest ono zmieniane.
Metody prezentowane powyżej zdołają się wydawać wielce restrykcyjne i przesadzone, ale tak faktycznie tylko ich respektowanie przez wszelkich pracowników da radę ochronić korporację przed wypływem danych osobowych, który jest w stanie się skończyć pozwem sądowym, a nawet więzieniem.

Źródło: http://www.cardon.com.pl/