medale odlewane

Zalety pieca wolnostojącego w domu

Popularne przez ostatnie lata stały się piece wolnostojące, które powszechnie znane są jako piece typu koza. Wiele osób zainstalowało sobie w mieszkaniu tego typu źródło ogrzewania ze względów ekonomicznych. Jak sprawa wygląda z punktu widzenia osób wykorzystujące piece wolnostojące codziennie.

Wybór pieca wolnostojącego

Oferta pieców na rynku jest imponująca. Różnią się kolorem, kształtem, rodzajem materiału z którego są wykonane, przeznaczeniem, z szybą, bez szyby. Tutaj ogranicza nas tylko wyobraźnia, a projektanci przechodzą samych siebie aby każdy znalazł coś odpowiedniego dla siebie.
Pod względem materiału z którego piec jest wykonany mamy do wybory piece wolnostojace z żeliwa, z blachy przemysłowej, oraz połączenie blachy z kaflami.
Także wybór pieca to z pewnością zaleta, ponieważ są ogólnie dostępne we wspaniałych wzorach.

Inwestycja w piec wolnostojący

Jeśli zastanawiamy się nad zakupem pieca wolnostojącego, a nasz budżet nie jest zbyt zasobny, nic straconego każdy znajdzie coś dla siebie. Piece są w bardzo różnych cenach, więc na pewno znajdziemy coś na miarę naszego portfela. Do pieca należy jeszcze dokupić rurę dymową, kolano do komina i wszystko. Zatem niewielkie koszty związane z zainstalowaniem pieca są jak najbardziej ogromną zaletą, ponieważ człowiek z przeciętnymi dochodami może sobie pozwolić na taki wydatek.

Eksploatacja pieca wolnostojącego

W piecu pali się głównie drzewem lub brykietem, jest to najczystsze rozwiązanie. Nie ma w tym nic skomplikowanego, każdy kiedyś palił ognisko. Potrzebne jest drobne drzewo na rozpałkę lub specjalne kostki rozpalające. Piec codziennie czyścimy z popiołu, rozpalamy, a następnie co jakiś czas podkładamy drzewo lub brykiet. Piec praktycznie w pół godziny robi się ciepły. Zatem obsługa i efekt ciepła jest jak najbardziej na plus.
piec wolnostojacy

Przyjemny klimat

O tym, że kominek w pokoju na długie zimowe wieczory jest marzeniem wielu z nas wszyscy wiedzą. Piece wolnostojące to takie właśnie kominki, które pięknie ozdabiają pomieszczenie. Dodatkowo ciepło z pieca jest „przytulniejsze” niż takie z kaloryfera.

https://groterm.com/165-piece-wolnostojace