Znasz takie miejsce?

Na terenach Polski w XX wieku toczyły się dwie wojny światowe. Bardzo wiele szczątków broni palnej, granatów, części czołgów i innych przedmiotów zachowało się pod ziemią. Prawdopodobnie nie każdy z nas jest tego świadom, jednak pod naszymi nogami, może dziać się historia, która mogłaby zostać wydobyta, jeśli tylko byśmy tego chcieli. Wielu z nas chciałoby być częścią tej historii, dzięki wydobyciu jej na powierzchnię.

W naszych czasach co chwile słyszy się o nowych odkryciach na terenie naszego kraju, jak na przykład słynny pociąg z drugiej wojny światowej na terenach Borów Tucholskich. Jednak nie mówimy teraz o tak wielkich odkryciach, ponieważ w ogródkach niejednego z nas, można znaleźć wiele części, a nawet czasem szczątek ciał, które wciąż czekają na godny pochówek i pogrzeb. A ich rodziny desperacko szukają swoich bliskich, aby odprawić im wyżej wymienioną ceremonią. Dlatego czasem warto odłożyć swoje zamiłowanie do pielęgnowania kwiatów i ogródka i postarać się, aby usługi archeologiczne zawitały również do nas, ponieważ oni oferują rodzinom poszukiwanych bohaterów wojennych pomoc w odnalezieniu ciał bliskich. Coraz więcej osób w naszym kraju decyduje się na to, aby na ich osiedlu odbyły się takie pracę.
	usługi archeologiczne

Jest to piękny gest, który przyjmowany jest przez społeczeństwo z dużą aprobatą i porównywany do oddawania krwi. Dlatego bardzo zachęcam do pomocy tym ludziom. Bardzo ciekawe jest to, że kiedy archeologowie znajdą coś cennego, na przykład jakiś nabój z pierwszej lub drugiej wojny światowej, właścicielem nie jest państwo, jak to często bywa, bo wiemy, że głębiej niż pół metra, to już własność państwa. Jednak w tym przypadku, ten nabój należy do nas i możemy go oddać za darmo do muzeum, jednak możemy go również tam sprzedać, albo sprzedać go kolekcjonerowi takich rzeczy, dzięki temu możemy się nieźle wzbogacić. Dlatego chciałbym, abyśmy mimo wszystko odłożyli swoje zamiłowania i postarali się o pomoc dla uczczenia historii naszych przodków, z opcją fajnego wzbogacenia się.